اعطای تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیر عمد مناطق سیل‌ زده
اعطای تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیر عمد مناطق سیل‌ زده
داورگاه - مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیر عمد در راستای حمایت از مردم مناطق سیل زده، ارائه می شود.

اعطای تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیر عمد مناطق سیل‌ زده

به گزارش پایگاه خبری داورگاه و به نقل از ایرنا از ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند، سید اسدالله جولایی روز دوشنبه با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده در سطح کشور گفت: دریافت اخبار تلخ حاکم در برخی شهرها و روستاها باعث شد تا با تشکیل جلسه فوق‌العاده برای حل مشکلات خانواده‌هایی که در کنار معضل سیلاب به دلایلی چون بدهی‌ مالی (غیرکلاهبرداری) بستگان آنها گرفتار حبس شده، تسهیلات ویژه و فوری قائل شویم.
وی افزود: برای همین منظور با هماهنگی صورت گرفته ضمن مشارکت حداکثری در امر امدادرسانی، نمایندگی ستاد دیه در استان‌های گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان و فارس موظف شدند ضمن شناسایی محبوسان واجد شرایط، صرف نظر از قیود مندرج در شیوه‌نامه‌های مربوط به پرداخت تسهیلات، نسبت به آزادی محکومان یاد شده اقدام نمایند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور تاکید کرد: تنها شرط بهره مندی زندانیان از تسهیلات عبارت است از ارتباط درجه اول نسبی یا سببی با کسانی که درگیر مشکلات سیلاب هستند و مورد تایید ستاد مدیریت بحران باشد.
وی افزود: ستاد دیه کشور یک مجموعه مردمی است که رسالت آن با اعتبار دریافتی از جانب خیرین بر رفع مشکل کسانی توجه دارد که ناخواسته راهی حبس شده و در ادامه به دلیل نداشتن پشتوانه مالی ماه‌ها و گاهی سال‌ها در زندان می‌مانند.

آرشیو اخبار حقوقی

  • منبع خبر : ایرنا