بازدید رییس قوه قضاییه از کانون اصلاح و تربیت تهران
بازدید رییس قوه قضاییه از کانون اصلاح و تربیت تهران
داورگاه - آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه شامگاه چهارشنبه ضمن بازدید از کانون اصلاح و تربیت تهران در مراسم افطاری مددجویان این کانون شرکت کرد.

بازدید رییس قوه قضاییه از کانون اصلاح و تربیت تهران

به گزارش پایگاه خبری داورگاه و به نقل از ایرنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، بازدید رییس قوه قضاییه از کانون اصلاح و تربیت تهران – وی در پایان این بازدید گفت: شما مددجویان این کانون به هر دلیلی دچار آسیب شده اید؛ بعضی از شما به سبب مسائل خانوادگی، برخی به خاطر همکار یا رفیق بد و برخی به خاطر عدم مراقبت، در دام انسان های خلافکار افتادید و آن ها زمینه خلاف را برای شما فراهم کردند.
وی تصریح کرد: شما مددجویان عزیز باید خدا را شاکر باشید که زمینه توبه و بازگشت برای شما فراهم شده است و اکنون در کانون اصلاح و تربیت هستید و این جا کانونی است که می توانید با مهارت آموزی در آن یک زندگی تازه ای را برای خود رقم بزنید.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه شما نوجوانان عزیز دل های پاکی دارید، گفت: رمضان، ماهی است که خداوند بندگان را دعوت کرده تا آن ها را از آلودگی ها پاک کند؛ لذا ماه رمضان ماه امید است.
آیت الله رئیسی با بیان این که کار مربیان کانون اصلاح و تربیت بسیار ارزشمند است، گفت: هر کس یک فردی را احیا کند یعنی او را از آلودگی ها نجات دهد، مانند کسی است که تمام جامعه را زنده کرده است؛ لذا اجر آقایان و خانم های مربی در کانون اصلاح و تربیت بسیار بالاست.
وی با بیان این که خدا را شاکر هستیم که تعداد مددجویان کانون اصلاح و تربیت بالا نیست، اظهار کرد: امیدواریم در مقطع بعدی که در این کانون حاضر خواهیم شد، شاهد باشیم که تعداد مددجویان آن به کمترین میزان ممکن رسیده و همه نوجوانان حاضر در این کانون، اصلاح شده اند و مشکلاتشان مورد رسیدگی قرار گرفته است.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تمایل ما تعداد پایین زندانیان و مددجویان کانون اصلاح و تربیت است، گفت: در کانون اصلاح و تربیت همه امکانات فراهم شده تا شما نوجوانان متحول شوید و یک زندگی پاک و سعادتمند را بتوانید برای خود ایجاد کنید.
آیت الله رئیسی بیان داشت: من صمیمانه از مربیان کانون اصلاح و تربیت تشکر می کنم و به آن ها نیز گفته ام که در هنگام آموزش مهارت به شما، صبر و حوصله زیادی به خرج دهند تا شما عزیزان ضمن مهارت آموزی در این کانون، بتوانید وارد محیط کسب و کار در جامعه شوید.
پیش از سخنرانی آیت الله رئیسی، «اصغر جهانگیر» رئیس سازمان زندان ها در سخنانی، از حضور آیت الله رئیسی و بازدید وی از کانون اصلاح و تربیت صمیمانه قدردانی کرد.
در این بازدید که بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، جهانگیر رییس سازمان زندانها، محبی مدیرکل زندانهای تهران و دیگر مسؤولان سازمان زندانها رییس قوه قضاییه را همراهی می کردند، آیت الله رئیسی با حضور در کارگاه های کانون اصلاح و تربیت از جمله سفالگری، عروسک سازی، نجاری و جوش پرس، از نزدیک در جریان مسائل و وضع مددجویان قرار گرفت.
پس از بازدید رئیس قوه قضاییه از قسمتهای مختلف کانون اصلاح و تربیت، وی با حضور در نمازخانه مجتمع، نماز جماعت را با حضور مددجویان به جا آورد.

  • منبع خبر : ایرنا