اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان خارج از بودجه به سازمان زندان ها
اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان خارج از بودجه به سازمان زندان ها
پایگاه خبری داورگاه - رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: با پیگیری‌های انجام شده، دولت مبلغ 100 میلیارد تومان خارج از بودجه به سازمان زندان‌ها اختصاص داده که این اقدام وضعیت زندان ها را قدری بهتر کرده است.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان خارج از بودجه به سازمان زندان ها

به گزارش پایگاه خبری داورگاه و به نقل از ایرنا: اصغر جهانگیر در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت تکمیل اردوگاه‌های حرفه‌آموزی و کاردرمانی ویژه محکومان مواد مخدر اظهار داشت: دولت سالانه ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل هفت اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی ویژه محکومان مواد مخدر مصوب می‌کند اما عملیاتی نمی‌شود.
وی افزود: دولت در سال جاری تاکنون ۴۰ میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه با سررسید ۲ ساله به سازمان زندان‌ها تخصیص داده که امیدواریم از این طریق، بخشی از مشکلات اردوگاه‌ها را حل کنیم و تا پایان سال ۲ اردوگاه راه اندازی شود. با این حال برای سال ۹۷، طبق برآوردهای انجام شده، ۶۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه داریم.
جهانگیر در پاسخ به سئوالی درباره میزان بدهی زندان‌ها به ادارات دولتی و بیمارستان‌ها اظهار داشت: در حال رایزنی با استانداری‌ها هستیم تا بتوانیم ردیف بودجه هر استان را بگیریم و از این طریق با ادارات و بیمارستان‌ها تصفیه حساب کنیم. طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته، افزون بر ۳۰ میلیارد تومان به ادارات و بیمارستان‌ها بدهی داریم.
وی یادآور شد: به خاطر همین بدهی‌ها، در ارائه خدمات از سوی برخی بیمارستان‌ها وقفه افتاده بود که با پیگیری‌های انجام شده، مشکل حل شد.
جهانگیر در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه طبق برنامه ششم توسعه قرار بود وزارت بهداشت زندان‌ها را به عنوان مناطق بهداشتی شناسایی کند و تحت پوشش خدمات جامع و همگانی سلامت کشور قرار دهد، گفت: اعلام کردند که اعتبار این پروژه را دریافت نکرده اند. امیدواریم اعتبار مربوطه به وزارت بهداشت داده شود تا بتوانند به بحث بهداشت و درمان زندان‌ها ورود کنند.

  • منبع خبر : ایرنا