جزوه حقوق مدنی مبحث اشخاص
جزوه حقوق مدنی مبحث اشخاص
پایگاه خبری داورگاه - جزوه حقوق مدنی مبحث اشخاص و محجورین.

جزوه حقوق مدنی مبحث اشخاص

نویسنده: احسان نصوحی

پایگاه خبری داورگاه – جزوه حقوق مدنی مبحث اشخاص – در حقوق مدنی یک به موضوعات اشخاص و اهلیت پرداخته می شود که در ذیل آن عناوین ممیزات اشخاص (حقیقی و حقوقی) و انواع محجورین و حمایت از آنها مطالعه می گردد. رویکرد طراحان سوال در سال های اخیر در این درس، به جای طرح سوال اختصاصی از حقوق مدنی یک، طرح سوالات ترکیبی با دروس دیگر حقوق مدنی می باشد.

به نظر می آید که در این میان، گرایش پرسش های حقوق مدنی یک، در بعضی از موضوعات از اهمیت قابل ملاحظه تری برخوردار بوده، چنانچه، بحث شخصیت حقوقی جنین، غائب مفقودالاثر، نام خانوادگی و انواع حجر، محورهای اصلی آزمون های سال های اخیر را به خود اختصاص داده است. در ذیل به تدریس مختصری از مباحث مهم از حقوق مدنی یک خواهم پرداخت و امیدوارم که نتیجه بخش باشد.

سعی کنید که مباحث این درس را در ترکیب با سایر مباحث حقوق مدنی به ویژه حقوق مدنی سه مطالعه نمایید. این امر، از آن جهت حائز اهمیت است که در بعضی موارد قواعد عمومی قراردادها و مقررات اهلیت و حجر در تلفیق یکدیگر مورد پرسش قرار می گیرد.

با این حال توصیه می کنم که در مطالعه مقررات غائب مفقودالاثر دقت لازم را داشته باشید. به این دلیل که موضوع اخیر به جهت مقررات مشابه و تفصیلی، داوطلبان را به گمراهی می کشاند و لذا پیشنهاد می شود که با فراغ بال و با رویکرد مقایسه ای به مطالعه بپردازید.

جهت دریافت جزوه اینجا کلیک کنید.

  • نویسنده : احسان نصوحی
  • منبع خبر : اختصاصی داورگاه