دادگاه وزیر رفاه دولت نهم و متهمان بانک سرمایه امروز برگزار شد
دادگاه وزیر رفاه دولت نهم و متهمان بانک سرمایه امروز برگزار شد
داورگاه - اولین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش، مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی، رئیس سابق هیات مدیره این بانک و وزیر رفاه دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق هیات مدیره بانک سرمایه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری داورگاه و به نقل از ایرنا؛ رسیدگی به پرونده این متهمان در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی‌ مقام برگزار می شود.
هر یک از این افراد متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی هستند. بخشایش در ۴۶ فقره خیانت در امانت مشارکت داشته و کاظمی و توسلی به مشارکت در ۴۱ فقره و ۴۰ فقره خیانت در امانت متهم هستند.
متهمان این پرونده در مرحله دادسرا با قرار وثیقه آزاد شدند و در جلسه امروز با لباس شخصی حضور پیدا کرده اند.
دو روز پیش دادستانی کل کشور با اعلام زمان برگزاری دادگاه متهمان بانک سرمایه، از این محاکمه به عنوان سیاست قوه قضاییه در راستای ادامه برخوردهای قاطع و بدون تبعیض دستگاه قضا یاد کرد تا نشان دهد اقدام دستگاه قضایی توام با استمرار و تأثیر نپذیرفتن از هیاهو‌های رسانه‌ای در برخورد با دانه درشت‌ها، بخشی از اقدامات قوه قضاییه برای اجرای فرمان هشت ماده‌ای در مبارزه با مفاسد اقتصادی است.
حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه بیستم آبان ماه از بازداشت شدن دو مدیر سابق بانک سرمایه خبر داده بود.
پرویز کاظمی، وزیر رفاه و تامین اجتماعی در دولت احمدی نژاد و بعد از آن مدتی رئیس هیات مدیره بانک سرمایه و عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان بود.
وی در فاصله سال های ۸۴ تا ۸۵ بر مسند وزارت رفاه و تامین اجتماعی تکیه زد.
پرونده بانک سرمایه با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گره خورده است زیرا ۴۸ درصد از سهام بانک سرمایه متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است.
فساد و تخلف اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان نیز همچنان مطرح است و در خصوص مبلغ تخلفات این صندوق ارقامی بین هشت تا ۱۶ هزار میلیارد تومان عنوان می شود.

  • منبع خبر : ایرنا