ستاد مقابله با قاچاق کالا با حجم انبوه پرونده برای رسیدگی مواجه است
ستاد مقابله با قاچاق کالا با حجم انبوه پرونده برای رسیدگی مواجه است
پایگاه خبری داورگاه - رییس ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: امسال 98 هزار پرونده تخلفاتی قاچاق از سوی این ستاد مورد رسیدگی قرار گرفته است.

ستاد مقابله با قاچاق کالا با حجم انبوه پرونده برای رسیدگی مواجه است

به گزارش پایگاه خبری داورگاه: ستاد مقابله با قاچاق کالا – علی مویدی خرم آبادی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ۲ واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین، به خبرنگاران گفت: ارزش ریالی پرونده های در دست پیگیری توسط این ستاد بالغ بر ۵۷ هزار میلیارد ریال است.
وی اظهار داشت: با برنامه های این ستاد طی سال های اخیر ورود کالاهای قاچاق به کشور کاهش قابل توجهی داشته است.
مویدی خرم آبادی تاکید کرد: خوشبختانه در حوزه قاچاق ارز پرونده قابل توجهی وجود ندارد و نگرانی ها در این حوزه برطرف شده تا جایی که با قوانین جدید زمینه ورود ارز به کشور با تسهیلات بیشتری نسبت به گذشته انجام می شود.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: یکی از مشکلات بزرگ ما در حوزه قاچاق، معرفی نشدن تولیدات داخلی و ظرفیت صنایع کشور است که برای رفع این مشکل رسانه ها باید همیار دولت و حاکمیت باشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه صنایع توانمندی در کشور وجود دارد که باید از ظرفیت آنها برای رونق تولید داخلی و مقابله با قاچاق استفاده کنیم، اظهار داشت: کشور ما می تواند بیشتر نیازهای خود را در داخل تولید کند و از بسیاری محصولات خارجی نیز بی نیاز باشد.
مویدی خرم آبادی با بیان اینکه برنامه های دولت و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز برای مقابله با پدیده قاچاق شدت پیدا کرده، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید تجهیزات ایکس ری برای مبارزه با قاچاق در مبادی ورودی کشور بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.
این مسئول در پایان اضافه کرد: در زمینه قاچاق، با نفوذ افرادی به بدنه اقتصاد و بازار روبرو هستیم که تلاش داریم ریشه آنها را بخشکانیم.

  • منبع خبر : ایرنا