ضروری بودن احراز محل سکونت مالک در انتقال خودرو
ضروری بودن احراز محل سکونت مالک در انتقال خودرو
داورگاه - رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا گفت: برابر دستورالعمل صادره، احراز محل سکونت مالک در نقل و انتقال خودرو از یکی از روش های ارائه سند مالکیت منزل مسکونی به نام مالک، سند اجاره منزل مسکونی به نام مالک و جواز کسب معتبر به نام مالک الزامی است.

ضروری بودن احراز محل سکونت مالک در انتقال خودرو

به گزارش پایگاه خبری داورگاه و به نقل از ایرنا از پلیس راهور، سرهنگ علی محمدی افزود: آن دسته از متقاضیانی که این مدارک را ندارند، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان با ذکر آدرس محل سکونت والدین که به تایید آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد، ارایه معرفی ‌نامه از محل خدمت (ویژه کارکنان دولت و نیروهای مسلح) با ذکر آدرس محل سکونت کارکنان مزبور از دیگر مدارک برای احراز محل سکونتشان است.
رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا گفت: متقاضیانی که مدعی هستند با پدر و مادر خود زندگی می‌کنند، ارائه سند استیجاری یا ملکی به نام پدر یا مادرشان الزامی است، همچنین مالکانی که منزلشان به نام همسرشان است، می ‌توانند با ارائه این سند نسبت به احراز محل سکونت خود اقدام کنند.
به گفته وی افرادی که هیچ کدام از این مدارک را ندارند، بر اساس محل صدور شناسنامه پلاک وسیله نقلیه دریافت می‌کنند.
وی در خصوص صدور پلاک وسیله نقلیه برای سازمان، کارخانه و شرکت ‌ها گفت: برای این دسته از متقاضیان ارائه اساسنامه و روزنامه رسمی که حداکثر ۲ سال از تاریخ ثبت آن در روزنامه گذشته باشد، الزامی است و پلاک بر اساس شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر آدرس دقیق محل فعالیت صادر می ‌شود.
محمدی تصریح کرد: برای این متقاضیان در صورتی که دارای شعبه یا دفتر در سایر شهرها (به غیر از شهری که سازمان، کارخانه یا شرکت در آنجا به ثبت رسیده است) باشند، بر اساس مندرجات اساسنامه و روزنامه رسمی آنها با ذکر آدرس دقیق محل شعبه پلاک مالکیت وسیله نقلیه صادر می‌شود.
رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا گفت: دفترچه تامین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک از دیگر مدارک احراز محل سکونت یا فعالیت مالکان است.
محمدی افزود: در صورت عدم احراز محل سکونت با ارائه مدارک فوق، ارائه مدارک تکمیلی شامل اصل فیش آب یا برق یا گاز به تاریخ روز الزامی است.
وی تصریح کرد: برای ساکنین شهرها و روستاهای مرزی که در زمان جنگ تحمیلی به شهرهای دیگر نقل مکان کرده ‌اند و دارای محل تولد و صدور شناسنامه مغایر با والدین خود هستند، ارائه خدمات شماره‌گذاری با ارائه تاییدیه ممهور به مهر شورای محل یا روستا صورت می‌گیرد.
رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا افزود: در صورت ارائه سایر مدارک توسط متقاضی نظیر فروشنامه منزل مسکونی مربوط به زمین‌های اوقافی روستایی که به تایید شورای اسلامی محل رسیده، نامه های رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی (عشایر) ارائه خدمات صرفا در صورت احراز محل سکونت با نظر مدیر فنی انجام می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا