قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران
قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح ماده (۱۳) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که با عنوان طرح دوفوریتی اصلاح تبصره (۱) و حذف […]

قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح ماده (۱۳) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که با عنوان طرح دوفوریتی اصلاح تبصره (۱) و حذف تبصره‌های (۲) تا (۴) بند «الف» و اصلاح بند«ب» ماده (۱۳) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

بنیاد شهید و امور ایثارگران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست « قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران» که در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ نوزدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۹۲۲۰۴/۵۲۹ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

رئیس‌جمهور ـ حسن روحانی

قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

ماده‌واحده ـ بندهای «الف» و «ب» ماده (۱۳) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب ۱۳۹۱/۱۰/۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

۱ـ در بند «الف» بعد از عبارت «هرساله»، عبارت «بر اساس تعداد و سرانه» و بعد از عبارت «بودجه سنواتی» عبارت «به صورت صددرصد (۱۰۰%) تخصیص‌یافته» اضافه می‌شود و تبصره‌های (۱) تا (۴) آن حذف می‌شود.

۲ـ بند «ب» به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

ب ـ با اجرای حکم این ماده خدمات بهداشتی و بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیرشاغل، بازنشسته و افراد تحت تکفل آنها و والدین، همسران و فرزندان شهدا بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

تعهدات دستگاههای اجرائی و بیمه‌های ذی‌ربط در این خصوص، از تاریخ ۱۳۹۷/۸/۱ تا زمـان تصـویب این قانون و تا پایان سـال ۱۳۹۷ به بنیـاد شهید و امـور ایثـارگران منتقل می‌شود.

اجرای احکام این ماده مانع ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی توسط دستگاههای اجرائی ذی‌ربط به کارکنان شاغل موضوع این ماده نیست. این قانون از تاریخ تصویب لازم‌الاجراء می‌باشد.

قانون فوق مشتمل بر ماده‌واحده در جلسه علنی روز چهار‌شنبه مورخ نوزدهم دی‌ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ به تأیید شورای نگهبان رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

آرشیو قوانین و مقررات

  • منبع خبر : روزنامه رسمی